Животен стил, Кујна, Направи сам

Божиќни и новогодишни салвети

04 јануари, 00:09

Во пресрет на празниците кои ни доаѓаат Божиќ и Нова година, како и во пресрет на многубројните зимски слави, имендени и родендени ви претставуваме интересни, декоративни и уникатни салвети, кои дополнително ќе ја збогатат сечија трпеза.

Подготовката на овие т.н. Божиќни и новогодишни дрвца е многу лесна и едноставна. Потребни ви се еднобојни (со нив ефектот е најдобар) или шарени салвети, цветче или некој друг украс кој ќе биде ставен на врвот на салветата, малку трпение и многу љубов.

Новогодишната и Божиќната магија веќе се чувствува во воздухот и насекаде околу нас. 
Започнува новогодишната треска во потрага по нешто што е ново и несекојдневно.
Овие салвети се токму тоа што ви треба, бидејќи го задоволуваат сечиј вкус и предизвикуваат чувство на задоволство, а при нивната подготовка новогодишната магија ќе ги исполни сите ваши сетила.

Изработката на салветите е прикажана чекор по чекор на фотографиите, а подолу во статијата можете да го погледнете и видеото на кое убаво е објаснета самата изработка.

Пријатна работа!

bozikjni i novogodisni salveti, Божиќни и новогодишни салвети, салвети, salveti

bozikjni i novogodisni salveti, Божиќни и новогодишни салвети, салвети, salveti

bozikjni i novogodisni salveti, Божиќни и новогодишни салвети, салвети, salveti

bozikjni i novogodisni salveti, Божиќни и новогодишни салвети, салвети, salveti

bozikjni i novogodisni salveti, Божиќни и новогодишни салвети, салвети, salveti

bozikjni i novogodisni salveti, Божиќни и новогодишни салвети, салвети, salveti

bozikjni i novogodisni salveti, Божиќни и новогодишни салвети, салвети, salveti

bozikjni i novogodisni salveti, Божиќни и новогодишни салвети, салвети, salveti

bozikjni i novogodisni salveti, Божиќни и новогодишни салвети, салвети, salveti

bozikjni i novogodisni salveti, Божиќни и новогодишни салвети, салвети, salveti

bozikjni i novogodisni salveti, Божиќни и новогодишни салвети, салвети, salveti

bozikjni i novogodisni salveti, Божиќни и новогодишни салвети, салвети, salveti

bozikjni i novogodisni salveti, Божиќни и новогодишни салвети, салвети, salveti

bozikjni i novogodisni salveti, Божиќни и новогодишни салвети, салвети, salveti

bozikjni i novogodisni salveti, Божиќни и новогодишни салвети, салвети, salveti

bozikjni i novogodisni salveti, Божиќни и новогодишни салвети, салвети, salveti

bozikjni i novogodisni salveti, Божиќни и новогодишни салвети, салвети, salveti

bozikjni i novogodisni salveti, Божиќни и новогодишни салвети, салвети, salveti

bozikjni i novogodisni salveti, Божиќни и новогодишни салвети, салвети, salveti

bozikjni i novogodisni salveti, Божиќни и новогодишни салвети, салвети, salveti


автор: Jakimova Jasmina

Оваа вест е прочитана 14130 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


ПОПУЛАРНО

Волшебни снегулки

2020-01-09 13:04:00
Волшебни снегулки
Сте се запрашале ли некогаш како изгледаат снегулките, каква форма имаат, колку краци и како се распоредени?             &

НА ДЕНЕШЕН ДЕН

16 Февруари

16 Февруари

Во 1979 година е роден италијанскиот мотоциклист Валентино Роси. 

© 2020 MOJ PORTAL  All Rights Reserved.   изработено од Асидус