10 бесплатни работи кои ќе ве опуштат

10 мај, 07:44

Нештата кои можат да нè направат среќни и опуштени отсекогаш биле и ќе останат бесплатни. Скапите желби го зголемуваат стресот и алчноста. 

 

 

 

 

За да живеете опуштено потребни ви се само 10 желби:

  • Да танцувате
  • Да пешачите
  • Да разговарате
  • Да дишете
  • Да си легнувате порано
  • Да се фокусирате на тоа што можете да го контролирате
  • Да се потсетите на добрите времиња
  • Да побарате топла прегратка
  • Да ги пронајдете можностите во животните предизвици
  • Да се насмеете

Кажете ДА за живот исполнет со радост и силна енергија.


автор: Stojkoska Monika

Оваа вест е прочитана 2534 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


НА ДЕНЕШЕН ДЕН

19 Мај

19 Мај
Во 1962 година во САД, светски познатата пејачка Мерлин Монро, во чест на 45 - от роденден на тогашниот претседател Џорџ Кенеди, го испеа препевот на песната „Happy Birthday Mr. President”
© 2022 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус