11 август

11 август, 00:01

Во 1999 година настанало потполно затемнување на Сонцето какво во Британија не било видено од 1927, а во Европа од 1990 година.

Ова било највидливото затемнување на Сонцето во човековата историја, бидејќи цела Европа и Азија биле сведоци на затемнувањето.
 

 

 


автор: Stojanovska Elena

Оваа вест е прочитана 1249 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


НА ДЕНЕШЕН ДЕН

4 Октомври

4 Октомври

Во 1883 - та година возот Ориент Експрес го започна своето прво патување.

© 2022 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус