12 Февруари

12 февруари, 00:01

Во 1980 година е родена американската актерка Кристина Ричи. 

На филмското платно дебитираше во 1990 година во улога на Кате Флекс во филмот „Mermaids“, по што следеа низа улоги, меѓу кои и во филмските остварувања: „The Hard Way“, „The Addams Family“, „Addams Family Values“, „Now and Then“, „The Ice Storm“, „The Opposite of Sex“, „Sleepy Hollow“, „Pumpkin“, „Black Snake Moan“.


автор: Stojkoska Monika

Оваа вест е прочитана 929 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


© 2024 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус