13 Февруари

13 февруари, 00:01

Во 1974 година е роден англискиот музичар Роби Вилијамс. Како член на поп групата Take That, а подоцна како соло артист на љубителите на поп музиката им подари одлични песни освојувајќи милиони срца ширум светот.

Шест од неговите албуми се вбројуваат во листата на 100-те најпродавани албуми во Велика Британија. Роби Вилијамс е најпродаваниот музичар во Велика Британија и најпродаван музичар од нелатино потекло во Латинска Америка. Во 2004 година беше прогласен за најдобар изведувач на 90-тите. Во листата на неговите најголеми хитови се вбројуваат: Feel, Angels, She's the One, Candy.


автор: Stojkoska Monika

Оваа вест е прочитана 415 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


ПОПУЛАРНО

Божиќни и новогодишни салвети

2020-01-04 00:09:00
Божиќни и новогодишни салвети
Во пресрет на празниците кои ни доаѓаат Божиќ и Нова година, како и во пресрет на многубројните зимски слави, имендени и родендени ви претставуваме интересни, декоративни и уникатни салвети, кои допол

НА ДЕНЕШЕН ДЕН

16 Февруари

16 Февруари

Во 1979 година е роден италијанскиот мотоциклист Валентино Роси. 

© 2020 MOJ PORTAL  All Rights Reserved.   изработено од Асидус