13 јануари

13 јануари, 00:01

Во 1977 година роден е Орландо Блум, холивудски актер, заводник, сладок вилењак од „Господарот на прстените”, вљубен „Пират од Карибите”, храбар витез од „Кралството небесно”.

Без разлика дали глуми нежен и романтичен лик или негативец, Орландо  едноставно наидува на воодушевување кај женскиот дел од публиката.

 


автор: Stojanovska Elena

Оваа вест е прочитана 540 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


ПОПУЛАРНО

Божиќни и новогодишни салвети

2020-01-04 00:09:00
Божиќни и новогодишни салвети
Во пресрет на празниците кои ни доаѓаат Божиќ и Нова година, како и во пресрет на многубројните зимски слави, имендени и родендени ви претставуваме интересни, декоративни и уникатни салвети, кои допол

НА ДЕНЕШЕН ДЕН

24 јануари

24 јануари
Во 1956 година, Министерството за народна просвета на Македонија ја одобри првата Граматика на македонски јазик од професор Круме Кепески, наменета како учебник за средните училишта.   &nbs
© 2020 MOJ PORTAL  All Rights Reserved.   изработено од Асидус