19 април

19 април, 00:01

Во 1956 година, славната Грејс Кели се повлекла од актерството и стапила во брак со Принцот Рение од Монако.

Свадбата од бајките се случила токму на денешен ден, а Грејс Кели од актерка преку ноќ станала Принцеза од Монако, честопати именувана како Принцезата Грејс.

 


автор: Stojanovska Elena

Оваа вест е прочитана 358 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


ПОПУЛАРНО

НА ДЕНЕШЕН ДЕН

6 Мај

6 Мај

Во 1961 година е роден Џорџ Клуни – познатиот американски актер и режисер. 

© 2021 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус