19 август

19 август, 00:01

Во 1969 година е роден Метју Пери, холивудски актер кој стекна светска слава со улогата на Чендлер Бинг во мега популарната серија Пријатели.

Оствари одлични улоги во низа други серии и филмови, ја победи зависноста од алкохол и дрога и продолжи да ја гради својата актерска кариера.

Во која улога и да се појави, не може а да не се сетите на симпатичниот Чендлер и неговите пријатели, серија која освои огромен број награди, беше номинирана за 63 Греми награди, а последната епизода од серијата која се емитуваше на 6 мај 2004 година, ја гледаа 52.5 милиони американци.

 


автор: Stojanovska Elena

Оваа вест е прочитана 758 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


НА ДЕНЕШЕН ДЕН

4 Октомври

4 Октомври

Во 1883 - та година возот Ориент Експрес го започна своето прво патување.

© 2022 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус