22 Февруари

22 февруари, 00:01

Во 1974 година е роден англискиот музичар Џејмс Хилиер Блант. На музичката сцена дебитираше со албумот „Back to Bedlam“ во 2005 година, меѓу кои се и хитовите „You're Beautiful“ и „Goodbye My Lover“.

„Back to Bedlam“ е најпродаваниот албум за првата деценија од 2000 година. 


автор: Stojkoska Monika

Оваа вест е прочитана 509 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


ПОПУЛАРНО

НА ДЕНЕШЕН ДЕН

5 Март

5 Март

Во 1974 година, во Мајами, Флорида, е родена актерката Ева Мендес која има кубанско потекло.

© 2021 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус