24 февруари

24 февруари, 00:01

Во 1948 година е роден британскиот актер Денис Ватерман.

Во својата кариера, подолга од 50 години, која Ватерман ја започнува со улогата во филмот „Night Train for Inverness“ (1960) се има појавено во околу 25 филмови.

Сепак, свој најголем белег на светската филмска сцена остави со улогите во телевизиските серии „The Sweeney“, „Minder“ и „New Tricks“


автор: Stojkoska Monika

Оваа вест е прочитана 772 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


НА ДЕНЕШЕН ДЕН

14 април

14 април

На денешен ден се навршуваат 17 години од смртта на Видое Подгорец, еден од најплодните македонски писатели, поет, романсиер, патописец и раскажувач.

© 2024 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус