25 јануари

25 јануари, 00:01

Во 1981 година е роден Тоше Проески, нашиот славеј со ангелско срце, Амбасадор на Добрата Волја на УНИЦЕФ, пејач, композитор, хуманист. 

Неговите песни, но и пораката која ја праќаше и ја носеше во срцето, секогаш ќе останат запаметени. Тоше беше и остана нашата гордост, баш онака како што посака во еден момент: „Не сакам да ми симнувате капа. Само сакам да се гордеете со мене.“


автор: Stojkoska Monika

Оваа вест е прочитана 668 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


НА ДЕНЕШЕН ДЕН

9 Февруари

9 Февруари

Во 1974 година е родена американската актерка и модел Амбер Валета. 

© 2023 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус