25 Март

25 март, 00:01

Сара Џесика Паркер е родена во 1965 година, во Охајо. 

На почетокот, пред да почне да снима филмови, се појави во ТВ серијата „Square Pegs”, потоа во „Ed Wood” и „The First Wives Club”. 

Постигна голем успех играјќи ја улогата на Кери Бредшо во светски познатата серија „Сексот и градот”, во која на револуционерен начин е претставена женската сексуалност.

Сара Џесика Паркер е наградувана ТВ и филмска актерка, чија главна улога во серијата „Сексот и градот” го зацврсти нејзиниот статус на ѕвезда. 


автор: Jakimova Jasmina

Оваа вест е прочитана 446 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


ПОПУЛАРНО

Вкусни бомбици со сирење и зденки

2020-01-09 00:02:00
Вкусни бомбици со сирење и зденки
Ако сте од оние луѓе кои сакаат да експериментираат со вкусови, тогаш сте на вистинското место, зошто нашиот денешен предлог рецепт е токму таков - експериментален, кој е добиен со мешавина од повеќе

НА ДЕНЕШЕН ДЕН

8 април

8 април

Во 1820 година, на островот Милос во Грција била пронајдена статуата која денес е позната како Милоска Венера.

© 2020 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус