25 Март

25 март, 00:01

Сара Џесика Паркер е родена во 1965 година, во Охајо. 

На почетокот, пред да почне да снима филмови, се појави во ТВ серијата „Square Pegs”, потоа во „Ed Wood” и „The First Wives Club”. 

Постигна голем успех играјќи ја улогата на Кери Бредшо во светски познатата серија „Сексот и градот”, во која на револуционерен начин е претставена женската сексуалност.

Сара Џесика Паркер е наградувана ТВ и филмска актерка, чија главна улога во серијата „Сексот и градот” го зацврсти нејзиниот статус на ѕвезда. 


автор: Jakimova Jasmina

Оваа вест е прочитана 546 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


ПОПУЛАРНО

НА ДЕНЕШЕН ДЕН

27 Јули

27 Јули

На денешен ден во 1983 година е роден Горан Пандев, капитен на македонската фудбалска репрезентација. Својата фудбалска кариера ја започнува во ФК Беласица.

© 2021 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус