30 Септември

30 септември, 00:01

Во далечната 1864 година бостонскиот стоматолог Вилијам Мортон прв го употребил етерот како средство за анестезија.


автор: Stojkoska Monika

Оваа вест е прочитана 1737 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


© 2022 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус