5 Март

05 март, 00:01

Во 1974 година, во Мајами, Флорида, е родена актерката Ева Мендез која има кубанско потекло.

Нејзиното големо пробивање во филмскиот свет започна со улогата како сопруга на Дензел Вашингтон во филмот „Training Day” (2001).

Се има појавено и во други филмски хитови како „Stuck on You” (2003) и „Hitch” (2005). Магазинот „People” ја призна убавината на Мендез и таа стана заштитно лице на Revlon и Calvin Klein.

 


автор: Jakimova Jasmina

Оваа вест е прочитана 629 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


ПОПУЛАРНО

НА ДЕНЕШЕН ДЕН

19 април

19 април

Во 1956 година, славната Грејс Кели се повлекла од актерството и стапила во брак со Принцот Рение од Монако.

© 2021 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус