8 Декември

08 декември, 00:01

 

 

 

 

 

 

Во 1980 година, поранешниот член на Битлси, Џон Ленон бил застрелан од непознат напаѓач.

Убистото се случило на улица, пред очите на јавноста, кога познатиот Битлс се враќал во својот дом во Њујорк. 

Напаѓачот подоцна бил идентификуван како Mark Da.


автор: Jakimova Jasmina

Оваа вест е прочитана 794 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


НА ДЕНЕШЕН ДЕН

9 Февруари

9 Февруари

Во 1974 година е родена американската актерка и модел Амбер Валета. 

© 2023 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус