8 Октомври

08 октомври, 00:01

Во 1970 - та година роден е Мет Дејмон, холивудски актер кој има одиграно многу значајни улоги во филмови, а се појавува и во епизодни улоги во познати серии.
Неговата прва позначајна улога е во филмот „Храброст под оган” (1996) за која ослабел 18 килограми. Неговите актерски способности биле забележани, па со оваа улога му се отвораат вратите на Холивуд.
Мет Дејмон е голем хуманист и борец против сиромаштијата во земјите од Третиот свет.


автор: Stojanovska Elena

Оваа вест е прочитана 272 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


ПОПУЛАРНО

Тиквата – основа за лечење на најтешките заболувања

2019-09-30 06:13:00
Тиквата – основа за лечење на најтешките заболувања
Семките од тиквата имаат значаен терапевтски ефект. Помагаат за уништување на цревни паразити, ги чистат крвните садови, го регулираат нивото на холестерол и ја стимулираат работата на бубрезите.

НА ДЕНЕШЕН ДЕН

23 Октомври

23 Октомври

Во 1940 - та година во Бразил е роден Пеле, најголемиот фудбалер на сите времиња.

© 2019 MOJ PORTAL  All Rights Reserved.   изработено од Асидус