9 Декември

09 декември, 00:01

 

 

 

 

 

 

Во 1953 година, во Илиноис е роден познатиот актер Џон Малкович. 

Добитник е на повеќе награди и оскари, а најпознат е по улогите во филмовите „Places in the Heart”, „Dangerous Liaisons” во кој има улога на злобен аристократ и „Being John Malkovich” во кој се игра самиот себе.


автор: Jakimova Jasmina

Оваа вест е прочитана 799 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


© 2024 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус