Позитива, Инспиративни слики

Ако мораш...

08 јуни, 06:39

Ако мораш да погледнеш кон минатото, погледни со простување.

Ако мораш да погледнеш кон иднината, погледни со верба.

Сепак, најдобро е кога со благодарност гледаш на сегашноста.


автор: Stojanovska Elena

Оваа вест е прочитана 1764 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


НА ДЕНЕШЕН ДЕН

11 август

11 август

Во 1999 година настанало потполно затемнување на Сонцето какво во Британија не било видено од 1927, а во Европа од 1990 година.

© 2022 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус