Занимливост, Убави нешта

Би се осмелиле ли да поминете по овој мост?

17 декември, 13:49

 

 

 

 

 

 

Швајцарците го направија Titlis Cliff Walk – најновиот и највисок мост во Европа, а со оглед на местоположбата, ние би додале и најстрашниот мост на светот.
Titlis Cliff Walk се протега на висина од околу 460 метри над глечер на Алпите, или на нешто повеќе од 3 километри над морското ниво.
Мостот е долг околу 100 метри, а широк нешто помалку од 1 метар.
Глетката од мостот е фантастична, а самото движење по него е вистински предизвик за авантуристите.
Уживајте!

 


автор: Stojanovska Elena

Оваа вест е прочитана 1315 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


НА ДЕНЕШЕН ДЕН

18 Мај

18 Мај
Во 1872 година во селото Влахи, Мелничко, во Пиринска Македонија, денешна Бугарија, е роден Јане Сандански, еден од најистакнатите македонски револуционери, познат и почитуван војвода и одличен раково
© 2022 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус