Бидете бисер кој сјае

10 мај, 00:03

Една капка вода во големо езеро не доаѓа до израз, но ако таа капка вода се наоѓа на лист од лотосов цвет, сјае како бисер.
Секогаш гледајте да се наоѓате на местата на кои најдобро ќе сјаете и блескате. 


автор: Jakimova Jasmina

Оваа вест е прочитана 1543 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


НА ДЕНЕШЕН ДЕН

6 Јуни

6 Јуни

Во 1799 година, во Москва е роден познатиот руски поет и основач на модерната руска литература, Александар Сергеевич Пушкин.

© 2023 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус