Автомобили

Како да заштедите гориво во зимскиот период

Како да заштедите гориво во зимскиот период
29 јануари, 03:19

Во зимскиот период трошоците околу вашиот автомобил се зголемуваат. Покрај потребата од зимски гуми, зимска опрема, антифриз, течност за бришачи која не замрзнува, имате уште низа трошоци, меѓу кои и оние за гориво, кои удираат по вашиот џеб.

Најскапите автомобили во светот

Најскапите автомобили во светот
13 октомври, 12:29

Дознајте кои се најскапите автомобили во светот.

Топ 5 автомобили на авто саемот во Париз

Топ 5 автомобили на авто саемот во Париз
06 октомври, 06:22

Љубителите на автомобилите деновиве имаа можност да уживаат во најновите модели на некои од најзвучните автомобилски имиња, прикажани на авто - саемот во Париз.

Бентли го претстави најбрзото купе досега

Бентли го претстави најбрзото купе досега
20 јуни, 00:03

Бентли ја претстави ограничената серија на нивниот најбрз спортски автомобил досега, купето Continental GT3-R.

Погледнете го новиот Lamborghini Huracán!

Погледнете го новиот Lamborghini Huracán!
04 април, 00:02

На саемот за автомобили кој се одржува во Женева, покрај останатите нови модели на автомобили беше претставен и новиот модел на Lamborghini - долго најавуваниот Huracán.


Прва  «  1  2  3  4  5  » Последна

НА ДЕНЕШЕН ДЕН

23 Јуни

23 Јуни

Во 1972 година во Марсеј, Франција, е роден светски познатиот фудбалер Зинедин Зидан.

© 2024 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус