Филм

“Tres Metros Sobre El Cielo”

 “Tres Metros Sobre El Cielo”
09 февруари, 10:38
ТРИ МЕТРИ НАД НЕБОТО е приказна за бунтовник и принцеза, приказна за двајца млади и бунтовни, млади и вљубени, чија љубов се простира не до небото, туку дури три метри над него.

„The Holiday”

„The Holiday”
05 декември, 00:12
Токму во овој период од годината кога полека почнува да се чувствува магијата на зимските празници, кога сите се спремаме да го украсиме домот со безброј Божиќни и новогодишни украси, ја започнуваме и нашата потрага по филмови кои уште повеќе ќе го надополнат топлиот празничен зимски амбиент.

The hundred foot journey - филм кој вреди да се гледа

The hundred foot journey - филм кој вреди да се гледа
19 ноември, 09:07

Снимен според истоимениот светски бестселер, ˶Патување од сто чекори ̋ е незаборавно филмско доживување за сите генерации.

„The love punch”

„The love punch”
09 октомври, 00:12

Британската комедија „The love punch” е филм од 2013 година кој на едно место ги обедини оскаровците Пирс Броснан и Ема Томпсон.
Двајцата веќе докажани актери играат улога на разведени сопружници.
Нивните животи се сосема различни и независни се еден од друг.

„The Internship”

„The Internship”
10 септември, 13:12

„The Internship” е американска комедија од 2013 година во која како главни ликови се појавуваат веќе докажаните актери Винс Вон и Овен Вилсон.


Прва  «  1  2  3  4  5  » Последна

НА ДЕНЕШЕН ДЕН

23 Јуни

23 Јуни

Во 1972 година во Марсеј, Франција, е роден светски познатиот фудбалер Зинедин Зидан.

© 2024 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус