Филм

Divergent – возбудлива приказна за еден поинаков свет

Divergent – возбудлива приказна за еден поинаков свет
11 август, 00:25

Снимен според истоимениот светски бестселер, „Различни” (Divergent) е возбудлива приказна за еден свет каде постојат пет фракции и секој мора да се одлучи за една од нив.

50 нијанси сиво – официјален трејлер за контроверзниот роман

50 нијанси сиво – официјален трејлер за контроверзниот роман
31 јули, 07:23

Кога пред три години „50 нијанси сиво” излезе од печат, се чинеше дека еротскиот роман нема да доживее успех, но читателската публика го покажа токму спротивното.

„Помпеја”

„Помпеја”
28 јули, 00:02

Приказната е сместена во 79 година од Новата ера во чиј центар е ставена храброста на Келтскиот војник Мило (го игра Кит Харингтон), кој како мал единствено само тој од неговиот народ го преживеал колежот од немилосрдните римски легионери.

„Edge of tomorrow”

„Edge of tomorrow”
30 мај, 00:52
Најновото филмско остварување „Edge of tomorrow” во кое главен јунак е Том Круз, синоќа доживеа светска премиера во кино салите ширум светот.  Филмот беше прикажан и во нашите кино сали и одѕивот беше голем, што реално е и очекувано, бидејќи статистички е докажано дека сме нација к

„Frozen”

„Frozen”
27 април, 00:03

„Frozen” е сладок, магичен, анимиран филм кој е исполнет со прекрасна музика, прекрасни и веднаш допадливи ликови и впечатливи ефекти. 


НАЈПОПУЛАРНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

© 2018 MOJ PORTAL  All Rights Reserved.   изработено од Асидус