Хороскоп и Нумерологија

Најдобрите карактеристики на мажите Ракови

Најдобрите карактеристики на мажите Ракови
20 јули, 07:17

На прв поглед се срамежливи и повлечени и нема лесно да се отворат, па ќе ви треба извесно време за добро да ги запознаете. Мажите Ракови се многу чувствителни, приврзани и внимателни личности. Многу се грижат за туѓите чувства и внимаваат да не ги повредат другите.

Најдобрите карактеристики на жените Ракови

Најдобрите карактеристики на жените Ракови
16 јули, 07:14

Како што секоја личност има свои добри и лоши страни, така и жените Ракови се карактеризираат со некои особини кои ги издвојуваат од останатите знаци, па и од мажите родени во овој знак.

 

Дознајте каков е во љубовта според хороскопскиот знак

Дознајте каков е во љубовта според хороскопскиот знак
08 мај, 00:02

Ако сакате да дознаете каков би бил вашиот потенцијален партнер во врска, или пак сте на почеток на врската и не знаете што да очекувате, можеби одговорот се крие во ѕвездите.

4 супер карактеристики на Бикот

4 супер карактеристики на Бикот
03 април, 00:05

Кога се зборува за Биковите, не може, а да не се спомнат нивната тврдоглавост и посесивност, но овие негативни особини паѓаат во вода кога ќе се споредат со добрите страни на Биковите.

Што кажува бројот на картата на раѓање за вас

Што кажува бројот на картата на раѓање за вас
07 март, 00:08

Ако веќе ја одредивте својата карта на раѓање и се запознавте со значењето на знакот на вашата карта, следен чекор се особините кои ги поседувате според бројот на картата.


НА ДЕНЕШЕН ДЕН

6 Јуни

6 Јуни

Во 1799 година, во Москва е роден познатиот руски поет и основач на модерната руска литература, Александар Сергеевич Пушкин.

© 2023 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус