Интересно

Необични пријателства

Необични пријателства
07 јули, 08:00

Прекрасни фотографии на необични пријателства меѓу животните.

Сер Шон Конери – филмска легенда на векот

Сер Шон Конери – филмска легенда на векот
04 јули, 10:40

На 60 годишна возраст беше прогласен за најсекси човек во светот, признание кое му го донесе магазинот People, а кое обично се доделува на млади мажи, а на 69 годишна возраст го доби епитетот „Најсекси маж на векот”.

Прекрасно осветлени водопади

Прекрасно осветлени водопади
06 јуни, 07:28

Двајцата познати фотографи Sean Lenz и Kristoffer Abildgaard на водопадите во Калифорнија успеаја да им дадат живост и разиграност.

Што нè учат пингвините за љубовта

Што нè учат пингвините за љубовта
30 мај, 09:53

Овие прекрасни суштества се вистински мајстори за успешни врски и долга љубов. Од нивното однесување може да научиме многу нешта за љубовта.

Дали сте за прошетка низ Хаваи?

Дали сте за прошетка низ Хаваи?
20 мај, 04:54

Островите на Хаваи се многу повеќе од тропски рај.
Тие имаат богата историја, прекрасни историски обележја и природа која го одзема здивот.


НАЈПОПУЛАРНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

© 2019 MOJ PORTAL  All Rights Reserved.   изработено од Асидус