Интересно

Дали сте за прошетка низ Хаваи?

Дали сте за прошетка низ Хаваи?
20 мај, 04:54

Островите на Хаваи се многу повеќе од тропски рај.
Тие имаат богата историја, прекрасни историски обележја и природа која го одзема здивот.

Кој вели дека кучето е најдобар пријател на човекот?

Кој вели дека кучето е најдобар пријател на човекот?
06 мај, 05:09

Американецот Кејси Андерсон има многу убаво и необично милениче, верувале или не, тој дома си чува гризли мечка.

Зошто токму 1 Мај е ден на трудот?

Зошто токму 1 Мај е ден на трудот?
01 мај, 00:01

Сè започна во далечната 1886 година, во Чикаго, кога работниците излегоа на штрајк барајќи да се воведе 8 часовно работно време. Демонстрациите низ Чикаго завршија со брутални напади на полицијата, а дел од демонстрантите беа убиени.

Девојчето „Могли” од африканскиот див свет

Девојчето „Могли” од африканскиот див свет
26 април, 07:24

Приказната за Могли од џунглата прерасна во вистинска животна приказна.

Најлошиот татко на светот!

Најлошиот татко на светот!
24 април, 01:15

Дејв Енглдоу без конкуренција е најлошиот татко на светот!

Овој необичен човек започнал да ја фотографира ќеркичката Алис Би за да ѝ остави спомени од нејзиното детство.


© 2024 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус