Интересно

Сведоштвото на Џон: 5-те најглупи постапки кои ги направив во првите две години откако станав татко

Сведоштвото на Џон: 5-те најглупи постапки кои ги направив во првите две години откако станав татко
07 септември, 15:09
„Мојата ќерка полни 2 години, а јас сè уште не можам да поверувам дека помина само толку мал период. Чувствувам како да е цела вечност дел од мојот живот. По предлог на мојата сопруга одлучив да пишувам за досегашните моменти поминати како татко.“

Детството на Робин Ријана Фенти

Детството на Робин Ријана Фенти
16 август, 22:02

Робин Ријана Фенти е родена на 20 февруари 1988 година на Карибските Острови во Барбадос. Потекнува од петчлено семејство, нејзината мајка работи како книговодител, а татко ѝ e магационер.

Се сеќавате ли на почетоците на македонската поп дива Калиопи Букле?

Се сеќавате ли на почетоците на македонската поп дива Калиопи Букле?
03 август, 12:37

Калиопи Букле, родена на 28 декември 1966 година во Охрид, своето детство го поминува во Кичево.Својата посериозна музичка кариера ја започнува во бендот Калиопи, заедно со нејзиниот поранешен сопруг, авторот Ромео Грил.


Прва « 42  43  44  45  46  » Последна 

© 2024 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус