Кујна

Козињак

Козињак
11 април, 11:12
Со по 3 ленти се плетат 5 плетенки и се оставаат да отстојат ½ час. Откако ќе отстојат, се премачкуваат со изматено јајце и им се става сусам.

Капучино бомбици

Капучино бомбици
07 ноември, 05:08

Ние ја подготвивме посната варијанта и верувајте, бомбиците се вистински деликатес!

Коцки со пудинг

 Коцки со пудинг
24 јуни, 08:10
Над пандишпанот се става прво чоколадниот фил и убаво се мазни, па тортата се става да постои 5 до 10 минути во фрижидер за смесата да се стегне.  Потоа се става филот од ванила, се мазни и се става повторно во фрижидер 5 до 10 минути. 

Брзи пирошки

Брзи пирошки
11 мај, 08:39

Откако ќе се испржат, се ставаат на хартија за да се впие непотребната маснотија и се послужуваат додека се топли.

Оцет и вода - замена за вино при готвење

Оцет и вода - замена за вино при готвење
16 април, 08:11

Ако при готвењето ви треба чаша вино, виното можете да го замените со мешавина од винска киселина и вода во која сте додале лажичка шеќер.


Прва  «  1  2  3  4  5  » Последна

НАЈПОПУЛАРНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

© 2019 MOJ PORTAL  All Rights Reserved.   изработено од Асидус