Кујна

Лиснатици

Лиснатици
14 април, 08:57

Се замесува меко тесто од брашното, маслото, водата и солта. Потоа, од тестото се сучи една голема кора врз која се ренда маргаринот, кој претходно треба да биде малку подзамрзнат.

Декорации од храна – предизвик за креативните домаќинки

Декорации од храна – предизвик за креативните домаќинки
16 февруари, 10:49

Ако готвите со љубов, тогаш сигурно уживате и во убаво сервирана храна. Овие неверојатни декорации ќе ја разубават вашата трпеза и ќе предизвикаат воодушевување кај вашите најмили.

Благи кифлички со пиво

Благи кифлички со пиво
18 јануари, 08:46

Благи кифлички со пиво - одличен десерт за после ручек.

Тесто кое убаво се сучи

Тесто кое убаво се сучи
14 јануари, 07:37

Тестото кое содржи јајца не ви се расукува добро бидејќи е многу еластично? 

Божиќни и новогодишни салвети

Божиќни и новогодишни салвети
19 декември, 00:09

Во пресрет на празниците кои ни доаѓаат Божиќ и Нова година, како и во пресрет на многубројните зимски слави, имендени и родендени ви претставуваме интересни, декоративни и уникатни салвети, кои дополнително ќе ја збогатат сечија трпеза.


НАЈПОПУЛАРНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

© 2019 MOJ PORTAL  All Rights Reserved.   изработено од Асидус