Кујна

Божиќни декорации од храна

Божиќни декорации од храна
05 декември, 10:25
Новогодишната и божиќната трпеза збогатете ги со интересни празнични декорации од храна.            

Пита со круши – есенски деликатес

 Пита со круши – есенски деликатес
17 ноември, 10:44

Едноставна, брза, многу вкусна, питата со круши е вистински есенски деликатес подготвен од само неколку состојки.

Крцкав зеленчук - одличен гарнир за месо и риба

Крцкав зеленчук - одличен гарнир за месо и риба
09 ноември, 07:04

Компирот кој вообичаено го служиме како додаток на месото или рибата може да се замени со овој навистина вкусен и пред сè здрав гарнир.

Шарена солена торта

Шарена солена торта
09 октомври, 06:51

Оваа вкусна и декоративна закуска бара малку повеќе време па затоа ја препорачуваме за посебни пригоди, домашни слави, родендени, имендени...

Зимница – печени пиперки во тегла

Зимница – печени пиперки во тегла
21 септември, 11:49

Рецептот е наменет за сите оние кои секоја есен ставаат печени пиперки во замрзнувач, во најлонски ќесички.


НАЈПОПУЛАРНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

© 2019 MOJ PORTAL  All Rights Reserved.   изработено од Асидус