Кујна

Пита со јаболка

Пита со јаболка
24 декември, 12:57

Ако го сакате мирисот на јаболка и цимет, сигурно ќе уживате во оваа пита.
Се подготвува лесно и брзо, а вкусот е ммммм.....

Циганска торта

Циганска торта
06 август, 12:29

Јајцата убаво се матат со шеќерот, па им се додаваат другите состојки.


Прва « 34  35  36  37  38  » Последна 

НАЈПОПУЛАРНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

© 2019 MOJ PORTAL  All Rights Reserved.   изработено од Асидус