Кујна

Медитерански залачиња

Медитерански залачиња
30 август, 11:06

Наместо класичната салата во чинија, ви го предлагаме нашиот рецепт за медитерански залачиња. Вкусот е ист, но затоа добивате декоративно сервиран зеленчук кој ќе предизвика воодушевување.

Немате некоја состојка за рецепт? Еве со што може да ја замените

Немате некоја состојка за рецепт? Еве со што може да ја замените
02 август, 00:54

Честопати се случува да заборавиме на некоја состојка или да немаме доволно количество, но тоа не е пречка да подготвиме вкусна храна.

Мајонез од лук – еликсир на младоста

Мајонез од лук – еликсир на младоста
01 август, 06:51

Мајонезот од лук е вистински специјалитет, одлично одговара со секое јадење, а предноста на вака подготвениот лук е во тоа што во секое време ќе ви биде на дофат, без постојано да чистите, сечкате или толчите лук.

Домашно слатко од кајсии

Домашно слатко од кајсии
01 јули, 07:10

Слаткото од кајсии е едно од најубавите. Бара малку повеќе време и трпение за лупењето на кајсиите, но навистина вреди за трудот.

Домашни енергетски плочки со овесни снегулки без шеќер

Домашни енергетски плочки со овесни снегулки без шеќер
25 мај, 07:18

Плочките се трајни подолго време доколку се чуваат во фрижидер.


НАЈПОПУЛАРНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

© 2019 MOJ PORTAL  All Rights Reserved.   изработено од Асидус