Мали кујнски совети

Зачувајте ја свежата боја на зеленчукот

Зачувајте ја свежата боја на зеленчукот
03 февруари, 07:48

Брокулата, морковот, грашокот и другите видови зеленчук ќе ја задржат природната боја ако при варењето ги ставите во зовриена, солена вода

Како да ја исчистите штицата за сечкање?

Како да ја исчистите штицата за сечкање?
27 јануари, 10:00

Штичката за сечкање ќе ја исчистите ако ја истриете со кора од лимон, па ја исплакнете или ја избришете со влажна крпа. 

Чист лимон

Чист лимон
20 јануари, 09:36

Пред да ја рендате кората од лимонот, убаво истријте ја со крпа натопена во ракија, па исплакнете ја со врела вода. 


Прва « 11  12  13  14  15  » Последна 

НАЈПОПУЛАРНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

© 2019 MOJ PORTAL  All Rights Reserved.   изработено од Асидус