Мода

Кога и како да носите бел костум

Кога и како да носите бел костум
20 април, 03:30

Мажите убаво изгледаат во бело. Бел костум со убава кошула и вратоврска се комбинација која многу мажи посакале да ја имаат во својот плакар.

Модерни летни машки обувки

Модерни летни машки обувки
05 август, 13:34

Ова лето како ниту едно досега, во мода се скоро сите бои. 
Насекаде околу нас сѐ е шарено и разнобојно. 
Сѐ е во знакот на летото и така треба и да биде.

Магијата на венчаниците

Магијата на венчаниците
24 мај, 04:00

Само за ваше задоволство издвоивме некои од најубавите венчаници на познатите дизајнери.

Мода пролет 2013

Мода пролет 2013
01 март, 06:19

Светлите бои, особено смарагдно зелената ќе бидат полн погодок оваа пролет, но најважно е убаво да се чувствувате во она што го носите на себе, па слободно изберете бои и модели кои вам ви се допаѓаат.

Модни совети од дизајнерот Мајкл Корс

Модни совети од дизајнерот Мајкл Корс
28 февруари, 07:36

Познатиот американски креатор Мајкл Корс, кој во светот на модата најмногу е познат по дизајнирањето на спортска облека за жени, открива неколку важни модни трикови за мажи, кои и самиот веќе подолго време ги применува.


Прва  «  1  2  3  4  » Последна

ПОПУЛАРНО

Божиќни и новогодишни салвети

2020-01-04 00:09:00
Божиќни и новогодишни салвети
Во пресрет на празниците кои ни доаѓаат Божиќ и Нова година, како и во пресрет на многубројните зимски слави, имендени и родендени ви претставуваме интересни, декоративни и уникатни салвети, кои допол

НА ДЕНЕШЕН ДЕН

24 јануари

24 јануари
Во 1956 година, Министерството за народна просвета на Македонија ја одобри првата Граматика на македонски јазик од професор Круме Кепески, наменета како учебник за средните училишта.   &nbs
© 2020 MOJ PORTAL  All Rights Reserved.   изработено од Асидус