Моите рецепти - Здравје на мени

Појадокот – Основа за добро здравје

Појадокот – Основа за добро здравје
18 јуни, 04:53
Почитувани мои читатели, фундаментот на кој ќе се темелат моите рецепти е ЗДРАВАТА ХРАНА. Но здравата храна колку и да сте посветени на неа и колку и да сакате да ја практицирате сама за себе не може да си ја постигне својата цел максимално ако при тоа не почитувате и други правила на режимот на пра

Спанаќ со интегрален ориз и семки од тиква и сончоглед

Спанаќ со интегрален ориз и семки од тиква и сончоглед
24 мај, 00:27
Од спанаќот ги земаме само листовите, ги миеме под млаз студена вода и ги оставаме настрана. Во еден подлабок сад ги ставаме маслиновото масло, биозачинот, црвениот пипер, црниот бибер и куркумата и ги загреваме на средна температура и го додаваме измиениот интегрален ориз (кој пред тоа сме го измил

Малку необична пита

Малку необична пита
09 март, 00:03

Во моите рецепти има многу имагинација која е во насока на промовирање на здравата исхрана, но за овој рецепт сепак тоа ќе биде нешто познато, често правено, но со можеби по нетрадиционална форма  отколку што вообичаено ја правиме.

Леб со ‘ржано интегрално брашно и пченично интегрално брашно

Леб со ‘ржано интегрално брашно и пченично интегрално брашно
27 мај, 02:27

Квасецот по ваша желба може да го ставите да нарасне со малку вода, сол, шеќер и брашно, или само да го растопите во млаката вода со која ќе го замесувате тестото бидејќи крајниот резултат е ист.

Домашни енергетски плочки со овесни снегулки без шеќер

Домашни енергетски плочки со овесни снегулки без шеќер
25 мај, 07:18

Плочките се трајни подолго време доколку се чуваат во фрижидер.


Прва  «  1  2  3  4  5  » Последна

НА ДЕНЕШЕН ДЕН

14 април

14 април

На денешен ден се навршуваат 17 години од смртта на Видое Подгорец, еден од најплодните македонски писатели, поет, романсиер, патописец и раскажувач.

© 2024 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус