Направи сам

Божиќни и новогодишни салвети

Божиќни и новогодишни салвети
04 јануари, 00:09

Во пресрет на празниците кои ни доаѓаат Божиќ и Нова година, како и во пресрет на многубројните зимски слави, имендени и родендени ви претставуваме интересни, декоративни и уникатни салвети, кои дополнително ќе ја збогатат сечија трпеза.

Есенски декорации од тиква

Есенски декорации од тиква
30 септември, 13:43

Тиквата, костените, желадите и сувите жолти листови се обележја на есента и без нив есента не би била она што е - најромантичното годишно време.

Креативни идеи за велигденски салвети

Креативни идеи за велигденски салвети
11 април, 00:05

Најголемиот христијански празник Велигден се прославува насекаде низ светот. Овој празник е омилен помеѓу луѓето затоа што целата фамилија се собира на едно место. 
Сите членови на семејството на овој голем ден се сплотени заедно.

Од стара маичка до ново фустанче

Од стара маичка до ново фустанче
15 јули, 00:05

Сте се запрашале ли некогаш што да правите со старите широки маички кои веќе подолго време не ги носите а не сакате да ги фрлите? Ви се допаѓа дезенот и материјалот и поради тоа сакате со нив нешто да направите а не знаете што.

Идеи за нови модни додатоци

Идеи за нови модни додатоци
03 јули, 03:09

Ако во вашиот плакар чувате парчиња облека кои веќе подолго време не сте ги носеле, тоа е показател дека треба да се ослободите од нив, или пак можете да ги искористите за добивање на некој сосема нов моден детаљ.


Прва  «  1  2  3  4  5  » Последна

НА ДЕНЕШЕН ДЕН

7 Декември

7 Декември
Во 1914 година во Европа, започнала Првата светска војна, позната во историјата уште и како Големата војна и Војната на нациите. Во бојните полиња кои ги имало насекаде низ Европа, биле мобилизирани н
© 2022 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус