Направи сам

Креативни идеи за велигденски салвети

Креативни идеи за велигденски салвети
11 април, 00:05

Најголемиот христијански празник Велигден се прославува насекаде низ светот. Овој празник е омилен помеѓу луѓето затоа што целата фамилија се собира на едно место. 
Сите членови на семејството на овој голем ден се сплотени заедно.

Од стара маичка до ново фустанче

Од стара маичка до ново фустанче
15 јули, 00:05

Сте се запрашале ли некогаш што да правите со старите широки маички кои веќе подолго време не ги носите а не сакате да ги фрлите? Ви се допаѓа дезенот и материјалот и поради тоа сакате со нив нешто да направите а не знаете што.

Идеи за нови модни додатоци

Идеи за нови модни додатоци
03 јули, 03:09

Ако во вашиот плакар чувате парчиња облека кои веќе подолго време не сте ги носеле, тоа е показател дека треба да се ослободите од нив, или пак можете да ги искористите за добивање на некој сосема нов моден детаљ.

Направете часовник по ваш вкус

Направете часовник по ваш вкус
18 јуни, 06:31

Верувајте со ваков часовник ќе бидете единствени и ултра модерни.

Како да направете модерни сандали за 5 минути

Како да направете модерни сандали за 5 минути
03 јуни, 06:33

Потребно ви е само малку време, желба и секако, една убава, тенка и долга марама.


Прва  «  1  2  3  4  5  » Последна

НАЈПОПУЛАРНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

© 2019 MOJ PORTAL  All Rights Reserved.   изработено од Асидус