Направи сам

Направете часовник по ваш вкус

Направете часовник по ваш вкус
18 јуни, 06:31

Верувајте со ваков часовник ќе бидете единствени и ултра модерни.

Како да направете модерни сандали за 5 минути

Како да направете модерни сандали за 5 минути
03 јуни, 06:33

Потребно ви е само малку време, желба и секако, една убава, тенка и долга марама.

Како да направите цветен венец?

Како да направите цветен венец?
23 мај, 07:05

За да направите прекрасен венец од свежо цвеќе потребни ви се најубавите цветови од вашата градина или од најблиската цвеќарница, ножички, зелен селотејп и едно подолго гранче.

Интересни идеи за салвети

Интересни идеи за салвети
11 април, 00:25

Уредувањето на трпезата е поврзано со празниците и домашните слави. Која и да е пригодата, идеите за украсни салвети секогаш се добредојдени.

Како да направите декоративни салвети

Како да направите декоративни салвети
10 март, 05:11

Следете ги овие чекори и научете како да направите декоративни салвети.
1. Ставете ги салветите една врз друга, како на сликата.


НА ДЕНЕШЕН ДЕН

6 Јуни

6 Јуни

Во 1799 година, во Москва е роден познатиот руски поет и основач на модерната руска литература, Александар Сергеевич Пушкин.

© 2023 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус