Направи сам

Декорации од храна – предизвик за креативните домаќинки

Декорации од храна – предизвик за креативните домаќинки
16 февруари, 10:49

Ако готвите со љубов, тогаш сигурно уживате и во убаво сервирана храна. Овие неверојатни декорации ќе ја разубават вашата трпеза и ќе предизвикаат воодушевување кај вашите најмили.

Креативни решенија за понежниот пол

Креативни решенија за понежниот пол
17 јануари, 05:52

Девојките сакаат ситници, уживаат да купуваат и никогаш не им е доста од марами, накит, обувки...

Декорација на визитарски колачи

Декорација на визитарски колачи
09 декември, 00:04

Нивното Височество - визитарските колачи се неразделен дел од трпезата на многу семејни прослави, имендени, веридби...
Декорацијата на ситни колачи не е едноставна, но со малку труд и желба може да направите прекрасни колачи.

Божиќни декорации од храна

Божиќни декорации од храна
05 декември, 10:25
Новогодишната и божиќната трпеза збогатете ги со интересни празнични декорации од храна.            

Направете уникатно декорирани чаши за вино

Направете уникатно декорирани чаши за вино
19 октомври, 01:18

Замислете само колку богато и несекојдневно ќе изгледа трпезата кога на неа ќе се најдат чаши кои ќе бидат сѐ друго само не обични чаши.


НА ДЕНЕШЕН ДЕН

6 Јуни

6 Јуни

Во 1799 година, во Москва е роден познатиот руски поет и основач на модерната руска литература, Александар Сергеевич Пушкин.

© 2023 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус