Новитети

Opel ADAM со награда за дизајн

Opel ADAM со награда за дизајн
18 април, 12:33

Opel и оваа година е добитник на наградата Red dot за најдобар дизајн, и тоа за моделот Opel ADAM.

Зголемена продажбата на автомобили во Кина

Зголемена продажбата на автомобили во Кина
15 април, 07:41

Продажбата на автомобили во Кина во месец март оваа година е зголемена за 10% во споредба со истиот период минатата година. 

Првата компјутерска игра креирана во Excel

Првата компјутерска игра креирана во Excel
27 март, 11:17

Корисниците на Excel 2007, 2010 и 2013 имаат можност малку да се забавуваат и да се обидат да им избегаат на многуте непријатели.
Борбите со анаконди, пајаци и хиени се само дел од првата компјутерска игра направена во Excel -  дело на Кери Вокин, книговодител од Канада.

Rinspeed MicroMax – минибус на иднината

Rinspeed MicroMax – минибус на иднината
22 март, 05:48

Минибусот е опремен со удобни и безбедни седишта, кафемат и ладилник, а патниците ќе имаат и постојан пристап на Интернет.

Саем за автомобили во Белград

Саем за автомобили во Белград
20 март, 10:53

Најновите модели на пазарот ќе бидат претставени на саемот за автомобили во Белград. Саемот свечено ќе биде отворен на 22 март (петок) и ќе трае до 31 март под мотото „Паркирани за вас“.

 

 


НАЈПОПУЛАРНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

© 2019 MOJ PORTAL  All Rights Reserved.   изработено од Асидус