Новости

Бадник – ден пред Христовото раѓање

Бадник – ден пред Христовото раѓање
03 јануари, 05:00
Тивка, света ноќ кога верниците го очекуваат утрото за да ја чујат радосната вест. Празнична ноќ, ноќ пред Христовото раѓање.                 &nbs

Нов скандал на брендот Зара

Нов скандал на брендот Зара
27 август, 14:42

Пред неколку дена Зара повторно наиде на осуда од јавноста, овој пат поради еден од нивните најнови производи. 

Ледениот предизвик почнува да нервира, следи нов Предизвик со ориз!

Ледениот предизвик почнува да нервира, следи нов Предизвик со ориз!
26 август, 13:01

Она што започна како хуманитарна акција за собирање средства за смртоносната Амиотрофична латерална склероза, прерасна во вистинско шоу кое масовно се шири низ планетата.

Посебна почит за Робин Вилијамс на Еми наградите

Посебна почит за Робин Вилијамс на Еми наградите
21 август, 11:48

Били Кристал ќе биде човекот кој во рамките на традиционалниот „in memoriam” дел од Еми наградите ќе нè потсети на големината на Робин Вилијамс, човекот кој внесе радост и смеа во многу домови ширум светот.

Црвениот тепих на Оскарите

Црвениот тепих на Оскарите
03 март, 12:41
Секоја година церемонијата на доделување на Оскарите привлекува огромно внимание поради трката за најдобар филм, актери и режија, но она што оваа церемонија ја прави толку гламурозна е токму црвениот тепих, односно холивудските ѕвезди кои наголемо се подготвуваат за Оскарите, покажувајќи ги своите е

Прва  «  1  2  3  4  5  » Последна

© 2024 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус