Новости

Секси колекција на Викторија Сикрет за денот на вљубените

Секси колекција на Викторија Сикрет за денот на вљубените
30 јануари, 00:02

Во пресрет на денот на вљубените, Викторија Сикрет ја пласираше новата колекција на долна облека, секси, заводлива и романтична.

U2 во трката за Оскар

U2 во трката за Оскар
17 јануари, 11:45

Академијата ги објави номинациите за претстојниот Оскар, а меѓу кандидатите за престижната награда се најдоа дел од филмовите за кои и се очекуваше да бидат номинирани во повеќе категории.

Денес е Божиќ – според Грегоријанскиот календар, денот кога се родил Синот Божји

Денес е Божиќ – според Грегоријанскиот календар, денот кога се родил Синот Божји
25 декември, 00:00

Според христијанската религија Божиќ е денот на Христовото раѓање. 

Мартин Атанасовски на „Јас имам талент”

Мартин Атанасовски на „Јас имам талент”
13 декември, 12:31

Наш претставник на ова шоу е Мартин Атанасовски, познат како Буцо, талентиран млад битбоксер, кој пред белградската публика ќе го пренесе својот талент и позитивната енергија.

Спортистка каква не сте виделе до сега! Секоја чест

Спортистка каква не сте виделе до сега! Секоја чест
03 декември, 00:40

Прилепчанката Катерина Милеска е вистински пример за спортист, но и за личност каква ретко се среќава во денешно време.


НАЈПОПУЛАРНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

© 2018 MOJ PORTAL  All Rights Reserved.   изработено од Асидус