Природни лекови

Коријандер – чудо од билка

Коријандер – чудо од билка
27 јуни, 08:16

Коријандерот е растение слично на магдоносот, но има поизразен специфичен мирис и вкус.

Сок од моркови – најздрав за црниот дроб

Сок од моркови – најздрав за црниот дроб
25 јуни, 08:00

Свежо цедените сокови секогаш изобилуваат со многу витамни и минерали и се добредојдени за организмот. Сокот од моркови е еден од најдобрите.

Со правилна храна до подобра концентрација

Со правилна храна до подобра концентрација
23 јуни, 18:11

Сте се запрашале ли некогаш која храна му е најповеќе потребна на мозокот?
Што најмногу треба да јадеме, за да му овозможиме на нашиот ум правилно да функционира?

Природна паста за здрави и бели заби

Природна паста за здрави и бели заби
22 јуни, 07:09

Есенцијалното масло од пеперминт ги уништува бактериите, дава свеж мирис на здивот и го подобрува дишењето преку синусите.

Здрава храна препорачана за во јуни

Здрава храна препорачана за во јуни
20 јуни, 01:37

Кога и да го посетите пазарот во овој месец, ќе најдете широка палета на разновидно овошје, како праски, малини, цреши, круши, јагоди, вишни и зеленчук, како тиквички, краставици, домати, пиперки, модри домати и многу други видови.


НАЈПОПУЛАРНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

© 2019 MOJ PORTAL  All Rights Reserved.   изработено од Асидус