Рецепти

Козињак

Козињак
11 април, 11:12
Со по 3 ленти се плетат 5 плетенки и се оставаат да отстојат ½ час. Откако ќе отстојат, се премачкуваат со изматено јајце и им се става сусам.

Капучино бомбици

Капучино бомбици
07 ноември, 05:08

Ние ја подготвивме посната варијанта и верувајте, бомбиците се вистински деликатес!

Божиќен колач

Божиќен колач
03 јануари, 00:41

Како што се наближуваат Божиќните и Новогодишните празници, така и рецептите стануваат се поактуелни. 

„Мозаик” непечена торта

„Мозаик” непечена торта
24 август, 07:04

Филот убаво се бие додека да стане пенест и се дели на 3 исти дела.

Чоколаден сладолед ммм...

Чоколаден сладолед ммм...
31 јули, 07:09

Одлично за деновите од пролетта!


Прва  «  1  2  3  4  5  » Последна

НАЈПОПУЛАРНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

© 2019 MOJ PORTAL  All Rights Reserved.   изработено од Асидус