Рецепти

„Мозаик” непечена торта

„Мозаик” непечена торта
24 август, 07:04

Филот убаво се бие додека да стане пенест и се дели на 3 исти дела.

Чоколаден сладолед ммм...

Чоколаден сладолед ммм...
31 јули, 07:09

Одлично за деновите од пролетта!

Летен сок од праски

Летен сок од праски
18 јули, 06:52

Во овие летни пеколни денови, освежете се со овој прекрасен природен сок од праски!

Коцки со пудинг

 Коцки со пудинг
24 јуни, 08:10
Над пандишпанот се става прво чоколадниот фил и убаво се мазни, па тортата се става да постои 5 до 10 минути во фрижидер за смесата да се стегне.  Потоа се става филот од ванила, се мазни и се става повторно во фрижидер 5 до 10 минути. 

Јајца полнети со кајмак

Јајца полнети со кајмак
01 јуни, 02:40

Потребно време: 40 минути

10 јајца варени
5 лажици кајмак


 


НА ДЕНЕШЕН ДЕН

6 Јуни

6 Јуни

Во 1799 година, во Москва е роден познатиот руски поет и основач на модерната руска литература, Александар Сергеевич Пушкин.

© 2023 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус