Рецепти

Сок за растворање

Сок за растворање
19 мај, 10:17

Сите состојки убаво се мијат и се мелат во машина за мелење месо заедно со се лушпи.

Брзи пирошки

Брзи пирошки
11 мај, 08:39

Откако ќе се испржат, се ставаат на хартија за да се впие непотребната маснотија и се послужуваат додека се топли.

Печен крап со вкусен сос од зеленчук

Печен крап со вкусен сос од зеленчук
09 мај, 08:11

Вкусот е неверојатен, едноставно мора да пробате:)

Пилешко со кари

Пилешко со кари
26 април, 08:28

На крајот се додава вареното месо и тавата се става во рерна да се потпечи 30 минути на 180 степени.

Лиснатици

Лиснатици
14 април, 08:57

Се замесува меко тесто од брашното, маслото, водата и солта. Потоа, од тестото се сучи една голема кора врз која се ренда маргаринот, кој претходно треба да биде малку подзамрзнат.


НА ДЕНЕШЕН ДЕН

6 Јуни

6 Јуни

Во 1799 година, во Москва е роден познатиот руски поет и основач на модерната руска литература, Александар Сергеевич Пушкин.

© 2023 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус