Рецепти

Бомбици со рум

Бомбици со рум
29 јануари, 08:03

Здрава храна – Палента со зеленчук

Здрава храна – Палента со зеленчук
17 јануари, 12:10

Во соодветен сад ставете ја водата да зоврие, додадете ја палентата и лукот и оставете да се вари на умерена температура, со повремено мешање, додека да испари течноста, а палентата да добие кремаста структура.

Пита со јаболка

Пита со јаболка
24 декември, 12:57

Ако го сакате мирисот на јаболка и цимет, сигурно ќе уживате во оваа пита.
Се подготвува лесно и брзо, а вкусот е ммммм.....

Циганска торта

Циганска торта
06 август, 12:29

Јајцата убаво се матат со шеќерот, па им се додаваат другите состојки.


Прва « 29  30  31  32  33  » Последна 

НА ДЕНЕШЕН ДЕН

6 Јуни

6 Јуни

Во 1799 година, во Москва е роден познатиот руски поет и основач на модерната руска литература, Александар Сергеевич Пушкин.

© 2023 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус