Рецепти

Француски палачинки

Француски палачинки
28 февруари, 00:02

Во подлабок сад ставете 2 јајца, 280 гр. брашно, ½ л. млеко и малку сол. 

Посни мафини

Посни мафини
13 февруари, 05:25
Состојки:  6 чаши брашно 6 чаши газирана вода  

Торта со вишни

Торта со вишни
29 јануари, 09:30

На сад за торта се става првиот пандишпан. Се филова пандишпанот со половина од крем филот од ванила, потоа врз него се ставаат 250 гр. исцедени вишни кои треба да се убаво измиени и претходно 1 до 2 часа да се отстоени во смеса од малку рум и едно пакетче ванилин шеќер.

Благи кифлички со пиво

Благи кифлички со пиво
18 јануари, 08:46

Благи кифлички со пиво - одличен десерт за после ручек.

Чај за утринските часови после новогодишната ноќ

Чај за утринските часови после новогодишната ноќ
01 јануари, 00:24
Како што оваа топла шолја чај ви ја грее душата така и оваа ноќ нека ви го стопли срцето. Велат љубовта доаѓа од устата. Тогаш јадете здраво и љубовта ќе ве прегрне со право.    

НАЈПОПУЛАРНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

© 2019 MOJ PORTAL  All Rights Reserved.   изработено од Асидус