Рецепти

Благи кифлички со пиво

Благи кифлички со пиво
18 јануари, 08:46

Благи кифлички со пиво - одличен десерт за после ручек.

Чај за утринските часови после новогодишната ноќ

Чај за утринските часови после новогодишната ноќ
01 јануари, 00:24
Како што оваа топла шолја чај ви ја грее душата така и оваа ноќ нека ви го стопли срцето. Велат љубовта доаѓа од устата. Тогаш јадете здраво и љубовта ќе ве прегрне со право.    

Пикантно печено пиле

Пикантно печено пиле
20 декември, 05:55

Прсти да излижеш!

Рецепт за вкусниот „Трилече” колач

Рецепт за вкусниот „Трилече” колач
25 ноември, 00:01

Во последно време „Трилече” благиот колач со право станува многу популарен, бидејќи кога еднаш ќе се вкуси неговиот неодолив вкус верувајте дека ќе сакате да го подготвувате колку што е можно почесто.

Пита со круши – есенски деликатес

 Пита со круши – есенски деликатес
17 ноември, 10:44

Едноставна, брза, многу вкусна, питата со круши е вистински есенски деликатес подготвен од само неколку состојки.


НА ДЕНЕШЕН ДЕН

6 Јуни

6 Јуни

Во 1799 година, во Москва е роден познатиот руски поет и основач на модерната руска литература, Александар Сергеевич Пушкин.

© 2023 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус