Рецепти

Крцкав зеленчук - одличен гарнир за месо и риба

Крцкав зеленчук - одличен гарнир за месо и риба
09 ноември, 07:04

Компирот кој вообичаено го служиме како додаток на месото или рибата може да се замени со овој навистина вкусен и пред сè здрав гарнир.

Потпечени кори со јогурт и јајца

Потпечени кори со јогурт и јајца
28 октомври, 13:13

Овој предлог е одлична идеја во случај кога сакате нешто набрзина да подготвите и да го јадете додека е топло.

Чоколадо со кокос - домашно Боунти

Чоколадо со кокос - домашно Боунти
18 октомври, 06:24
Потребно е малку повеќе труд и време, но колачите се многу вкусни, потсетуваат на добро познатото „Боунти” чоколадо и вреди да се направат.    

Шарена солена торта

Шарена солена торта
09 октомври, 06:51

Оваа вкусна и декоративна закуска бара малку повеќе време па затоа ја препорачуваме за посебни пригоди, домашни слави, родендени, имендени...

Кинати пиперки – додаток за секое јадење

Кинати пиперки – додаток за секое јадење
04 октомври, 00:01

Покрај традиционалниот ајвар, ви препорачуваме да подготвите кинати пиперки – одличен додаток за месо, кифлички или парче топол леб и сирење.


НА ДЕНЕШЕН ДЕН

18 Мај

18 Мај
Во 1872 година во селото Влахи, Мелничко, во Пиринска Македонија, денешна Бугарија, е роден Јане Сандански, еден од најистакнатите македонски револуционери, познат и почитуван војвода и одличен раково
© 2022 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус